Rádi s Vámi probereme Vaše dotazy. Hned :-) 777 234 900

O nás

Na jaře a v létě roku 2019 jsem měl během osmi týdnů možnost procestovat kus Evropy v obytném autě. Španělsko, Francie, Německo, Itálie, Norsko, Švédsko. Dánsko. Byl jsem z tohoto způsobu cestování nadšený. Postel, kuchyň, sprcha. Obrovská volnost. Když ale nesmíte zaparkovat jinde než v kempu, nebo hledáte, kde doplníte vodu a vypustíte odpad, autem cloumá vítr, nad parkovištěm je traverza, aby tam nemohly obytky, na trajektu platíte podle délky vozu, urazíte okénko, které jste zapomněli zavřít, tak začne hlodat červík pochybností...

Na podzim jsem vyrazil s manželkou autem na dva týdny na Korsiku. Protože nám děti odrostly a jezdíme už jen ve dvou, v plánu bylo si to užít - spát a snídat po hotelích a večeřet v restauracích. Jeli jsme naším Vianem, do kterého jsem udělal jednoduchou postel, abychom v Livornu před ranním odjezdem trajektu nemuseli hledat spaní. A tím to začalo.

Už na cestě tam, jsme měli nápad, že se stavíme na Lago di Garda. Zaparkovali jsme v městečku na břehu jezera, šli na večeři, přespali na parkovišti, ráno jsme posnídali v bistru a šli na trek.

V následujících dvou týdnech jsme se do tohoto způsobu cestování tak zamilovali, že jsme v hotelu spali jen třikrát a jinak na plážích a v horách. Svoboda.

Z mého pohledu je cestování v dodávce doplněné o kempingovou vestavbu příjemnější, než ve velkém obytném autě. Kamarádi bydlíkáři mají na věc samozřejmě pohled jiný a to je dobře :-). Takže:

  • lepší jízdní vlastnosti auta i z pohledu manželky řidičky,
  • nenápadnost při parkování,
  • možnost vjet tam, kam se s „obytkou“ nesmí nebo to nejde
  • a samozřejmě celoroční využití vozu nejen pro cestování.

Pro mě jednoznačně lepší. Svoboda. Těšíme se s manželkou na další dobrodružství ve dvou a naše čerstvě dospělé děti si loni dělaly řidičáky, takže o auto bude ještě bitka :-)

V roce 2020 jsme se domluvili s kamarádem truhlářem, který také trempuje autem, ale i si dětmi, že vyrobíme do auta pořádnou obytnou postel na cestování a pohodlné kempování pro rodiny či páry. A tady je náš projekt - BeFreeNow.

 

Mirek a Marek

 

Tady někde na pláži to začalo - Korsika 2019

Korsika 2019